Jdi na obsah Jdi na menu
 


2015

24. 11. 2015

Kronika

ROK 2015

 

Členská základna má 61 členů, z toho dospělí 35 a 24 mladých hasičů do 18 let (děti/dorost).

Organizační činnost: 3 schůze Výkonného výboru

Výbor pracoval v 8 členném složení:

 

Starosta: Jaromír Háva

Místostarosta: Vladimír Chroňák

Jednatel: Pavel Řezník

Velitel: Jaroslav Pavelka

Hospodář: Michaela Hávová    

Strojník: Marek Študlar         

Velitel mladých hasičů: Nikola Chroňáková

Kronikář: Libuše Pavelková

 

V průběhu roku nedošlo ve výboru SDH k žádným změnám.

 

 

BRIGÁDNICKÁ ČINNOST

12.5.2015.jpg

Byla zaměřena především na opravu fasády na hasičárně a na údržbu techniky a překážek.

 

 

ČINNOST DRUŽSTVA MUŽŮ

Družstvo se jako každý rok účastnilo Okrskové soutěže (Okrsek Zálezly). 9.5.2015 byl poměrně chladný den, nicméně našemu družstvu, ve složení: strojník – Luboš Řezník, savice – Antonín Brabec a Roman Červený, rozdělovač – Vladimír Chroňák, proudnice – Marek Študlar a Jiří Prášek, Pavel Řezník,  se start vydařil na výbornou a z pěti přihlášených družstev získali nádherné 1. místo! Do dalších soutěží se již bohužel nepřihlásili.

 

 

ČINNOST DRUŽSTVA ŽEN

okrskova-soutez-9.5.15--3-.jpg

Letos se poprvé dalo dohromady také družstvo žen ve složení: strojník – Libuše Pavelková, savice – Karla Brabcová, Irena Kašparová a Michaela Hávová, rozdělovač – Eva Šefránková, proudnice – Michaela Nenadálová a Tereza Nosková, a  zúčastnilo se Okrskové soutěže. Ze tří družstev obsadily 2. místo, zlato jim uniklo o pouhou 1,6 sek. Do dalších soutěží se také nepřihlásily.

 

 

VÝJEZDOVÁ JEDNOTKA

V letošním roce pracovala výjezdová jednotka v počtu 9 členů – z tohoto počtu je 1 velitel jednotky, 2 velitelé družstev, 2 strojníci a 4 hasiči.

Jako každý rok probíhalo školení všech členů jednotky velitelem, každoroční lékařské preventivní prohlídky a cyklické školení velitelů a strojníků. Dva členové složili zkoušky strojníků při školení velitelů a strojníků ve Svaté Máří.

 

Na konci června obdržel náš sbor, z grantového programu Jihočeského kraje, novou požární stříkačku TOHATSU VC85 a jako bonus k tomu byl plovoucí koš.

dsc_0097.jpg

 

Stav Techniky: přívěs PPS12 kontejner, obsahující: 1 požární stříkačka TOHATSU VC85, 1 plovoucí čerpadlo NIJAGÁRA, elektrický agregát TUSON, plovoucí koš

 

 

ZÁSAHY K POŽÁRŮM V ROCE 2015

fotografie0347.jpg

V letošním suchém roce byl vyhlášen stav pohotovosti, z důvodu možnosti výskytu požárů. Pohotovost drželi vždy dva členové, aby v případě požáru svolali jednotku. Tato situace nastala dvakrát. V obou případech se vyjíždělo k požáru do 3 km vzdálených Bušanovic. V prvním případě hořel les a ve druhém obilné pole.

 

 

 

 

 

 

 

 

ČINNOST MLADÝCH HASIČŮ

Do nového ročníku hry Plamen 2014/2015 se zapojila dvě družstva – jedno mladších a jedno starších hasičů – celkem 24 dětí.

Mladí hasiči se scházeli pravidelně třikrát v týdnu a to ve středu, v pátek a v neděli – vedoucí mládeže Nikola Chroňáková, Lucie Čužnová a Marek Študlar.

Na konci června proběhlo intenzivní soustředění v kempu v Bavorově.

V říjnu, závěru sezóny, proběhlo plnění odznaků odbornosti – strojníka získala Tereza Šilhanová a preventistu získali Matěj Jírovec, Jiří Preněk a Gabriela Lišková.

V zimním období od října do března mají mladí hasiči zaslouženou přestávku po náročném sportovním roce.

V březnu proběhla exkurze MH v Hasičském záchranném sboru územní odbor Prachatice.

 

Výsledky sezóny:

Sezónu MH zahájili jarním kolem soutěže PLAMEN 16.5. ve Volarech, mladší žáci získali 3.místo a starší 6.místo. 6.6. se u nás dsc_0146.jpgdoma konala Pohárová soutěž Prachatické hasičské ligy (PHL), do které nastoupili pouze mladší, kteří s velkou podporou domácích fanoušků získali skvělé 2.místo!

11.7. na PHL ve Vlachově Březí se družstvo starších umístilo na bramborové pozici tedy na 4. místě.

18.7. se konala pohárovka PHL v Sudslavicích, ze které si starší přivezli bronz - 3. místo.

25.7. pohárovka ve Vitějovicích – naši si zde vybrali smolný den a umístili se na 8. místě.

Závěr PHL se pořádal v Prachaticích 19.9. a odtud si naši přivezli 4. a 5. místo.

Konec sezóny a zároveň nový ročník hry PLAMEN 2015/2016 podzimní kolo, byl pořádán v obci Stachy 3.10. (disciplíny: 4x60 m, štafeta dvojic, závod požární všestrannosti na 3 km). Naši mladší se umístili na 2. místě (z 11ti družstev) a starší na 5. místě (z 13ti družstev)

 

 

ČINNOST ŽEN

Ženy pomáhaly při pořádání různých akcí, např. lampiónový průvod, bramborákový den, pohárová soutěž. Některé ženy se věnují práci s dětmi, vedou kroužek mladých hasičů, pracují ve výboru sboru.

 

 

KULTURNÍ ČINNOST

Členům sboru se v srpnu podařilo uspořádat kulturně společenskou akci, tradiční Bramborákový den (již XI. Ročník). Obec letos slavila 750 let od první zmínky, tato oslava se spojila právě s výše uvedeným Bramborákovým dnem. V polovině listopadu se uskutečnila exkurze do pivovaru REBEL v Havlíčkově Brodě.